piątek, 9 września 2011

Szczerbulek

...jeszcze tylko trzy ząbki szykują się do wymiany. Stan jest taki, że mała posiada wyłącznie przednie ząbki...wszystkie, które służą do gryzienia...wypadły bądź ledwie się trzymają. Całkiem niedawno, przed wyjściem na spacerek wypadł jeden z czterech chybotających się zębulków. Mała jest wyraźnie zniesmaczona sytuacją. To prawie jak lizanie lizaka przez szybkę...wokół tyle pyszności a ona nie ma czym ich gryźć. Widać jak się denerwuje...tak by chciała...a same lizanie nie pomaga. Już nie cieszą nawet kostki...nawet zabawa już nie jest ta...
Mały Szczerbulek. Trochę to zabawne aczkolwiek trochę mi jej szkoda. Wczoraj przeżyła istną dietę. Przez cały dzień nic nie zjadła. Nie sądziłam, że aż tak jej się daje we znaki brak ząbków. Groszki - czyli sucha karma, mimo swojego pysznego smaku i zapachu nie da się zjeść. Tylko mlaska ją i wypluwa...bo nie da się pogryźć.
Wieczorkiem weszliśmy w posiadanie więc karmy mokrej - na razie takiej zwykłej sklepowej. W mgnieniu oka poszło całe opakowanie 120 g :-)

A teraz czekamy na mięsko kurczaczka. Gotuje się właśnie pierś. W zanadrzu oczekuje wątróbka ( tego jeszcze nie było) a wieczorkiem będziemy mieli w domku mokrą karmę dla szczeniąt tej samej firmy, z której pochodzi karma sucha. Jakoś się ratujemy bo przecież jeść trzeba.

a w ramach ciekawostki...nie tylko Buba i Balbinka uwielbiają cykorię...i nie mam tu na myśli siebie :-)
Cassie wcina cykorię aż się uszy trzęsą :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz