Moje recenzje

Przyznam szczerze, że po przeczytaniu książki, o której zaraz przeczytacie upewniłam się, że będę pisać swoje recenzje. Ten pomysł krążył mi po głowie już od pewnego czasu lecz nadszedł w końcu taki dzień...Mam nadzieję, że Wam się to również spodoba. Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami a także sugestiami.


JAK WYCHOWAĆ DZIECKO, PSA, KOTA ... I FACETA


Spotkanie trzech pań: Doroty Sumińskiej - specjalistki od zwierząt, Doroty Krzywickiej - psycholożki oraz Ireny Stanisławskiej, która wszystko zebrała w całość.
Panie spotkały się w przydomowym ogródku i po prostu zaczynają rozmawiać. Tematy są bardzo różne zaczynając od miłości:
"Możesz kogoś nie lubić, a jednak kochać. Możesz nie chcieć z kimś być bo nie akceptujesz tego, co robi jak się zachowuje, ale to nie znaczy, że przestałeś go kochać", o różnicach w wychowaniu psa i kota ale także dziecka. W jaki sposób nagradzać, wymagać...co często robimy źle lub jak błędnie interpretujemy nie tylko zachowanie braci mniejszych ale także dziecka lub ...faceta.
W rozmowach panie przemycają wiele bardzo istotnych informacji dla posiadaczy zwierząt.
To tu dowiadujemy się, że tak jak u ludzi tak też i u zwierząt możemy spotkać różne typy osobowości,
to podczas tej rozmowy padają słowa: "Uważam, że ludzie dostali niezwykły prezent, na który sobie absolutnie nie zasłużyli. Psa." Dorota Sumińska opowiada o pewnej pani, której pies układał zabawki w określony sposób aby skontaktować się ze swoją panią i przekazać jej jak się czuje, czego potrzebuje...Niesamowicie prosty język wypowiedzi, trafność i prostota sformułowań sprawiają, że książkę się wręcz połyka.
Dla mnie, jako świeżej posiadaczce psa książka ta uświadomiła pewne rzeczy, niektóre wyjaśniła.
To co jest w niej fenomenalne to to, że skłania do refleksji, zadumy...przemyślenia...Mnie osobiście wprowadziła w stan zadumy, sprawiła, że na twarzy zagościł wielokrotnie uśmiech. Generalnie BARDZO POLECAM!...nie tylko dla posiadaczy zwierząt ale również dla tych, którzy nigdy ich nie mieli i nawet nie zamierzają...

 ***********************************************************************************************************************

JA ALBO MÓJ PIES CZYLI JAK MIEĆ IDEALNEGO PSA - Victorii Stilwell to kolejna pozycja, którą właśnie przeczytałam. Przyznam, że jestem fanką Victorii po obejrzeniu wielu jej programów pod tym samym tytułem. Jej postawa, konsekwentność, pomysłowość oraz sposób przekazywania swojej wiedzy sprawiał, że każdy odcinek programu był wyczekiwany przeze mnie. Dlatego postanowiłam nabyć również książkę...i cóż..pierwsze kartki to droga przez mękę...Mówiąc kolokwialnie pitu pitu na kolorowych, pięknych karteczkach. Trudno przebrnąć. Niby coś napisane ale jakoś bez rewelacji. Uważam, że dziecko z podstawówki często lepiej ubierze w słowa to co chciałby wyrazić i wypowiedź będzie wnosiła więcej informacji. Może to wina tłumaczenia?...aż chciałabym zerknąć w oryginał. Wraz z przyrostem stron sytuacja nieco się poprawia. Owszem, kilka kwestii może być pomocnych tzn. jak przygotować psa na przybycie do domu dziecka lub innego psa a także opis kilku problemów wychowawczych i przepis na rozwiązanie - i to by było na tyle. Generalnie jedna wielka ściema. Przykro gdyż Pani Stilwell niewątpliwie ma wiele do przekazania. Naprawdę wolę żyć w przekonaniu, że drętwy język to efekt tłumaczenia mimo wszystko nie polecam. Uważam, że jest zdecydowanie więcej innych, lepszych pozycji.

************************************************************************************************************************

CO TWÓJ PIES PRÓBUJE CI POWIEDZIEĆ? POZNAJ TAJEMNICE PSIEJ PSYCHOLOGIIArden Moore

Oto książka, którą zalecałabym przeczytać wszystkim zarówno tym świeżo upieczonym panom i pańciom oraz tym z doświadczeniem.
Napisana jest w ciekawej formule - odpowiedzi na listy. Ludzie zadają pytania odnośnie tego w jaki sposób walczyć z konkretnymi problemami, pytają czy dane zachowanie to norma i dlaczego tak się dzieje. Autorka w bardzo prosty i dający do myślenia sposób odpisuje...często przytacza pewne wspomnienia, opowieści...Czyta się ją bardzo szybko. Naprawdę daje do myślenia. Okazuje się bowiem, że to co dotąd odbieraliśmy jako nic złego może w pewnych konkretnych sytuacjach okazać się bardzo niewskazanym zachowaniem naszego pupila. Moore porusza tematy, które zwykle nie są poruszane w żadnych poradnikach a mianowicie choćby moment śmierci...jak poradzić sobie ze śmiercią ukochanego futrzaka ale również jak na odejście przyjaciela reagują zwierzęta. Opisuje również zachowania zwierząt po odejściu ich ukochanych właścicieli.
Jak wspomniałam, polecam wszystkim...taka książka powinna służyć jak apteczka pierwszej pomocy...w razie wypadku zajrzeć i doczytać co w konkretnej sytuacji można zrobić...
BARDZO POLECAM!!!


1 komentarz:

  1. Ostatnią książkę tez polecam bo ją czytam :)

    OdpowiedzUsuń